Kibice Razem Lechia Gdańska Turniej dla Tosi

Do sobotniego (09.06) turnieju charytywnego na rzecz małej Tosi Sojak zgłosiło się 10 drużyn, które w promieniach siarczystego słońca przez 4 godziny rywalizowały na murawie pomagając jednocześnie wesprzeć fundusz na leczenie dzielnej, małej dziewczynki. Tego dnia udało się zabrać łącznie kwotę 3600,00 Złotych.

Boiskowe zmagania rozpoczęliśmy około 13:30, kiedy to drużyny zainuagurowały rozgrywki grupowe. Trzeba przyznać, że pogoda według ekstraklasowego klasyka „nie sprzyjała” graniu w piłkę, mimo tego wszyscy dzielnie przebrnęli przez pierwszą fazę turnieju w międzyczasie posilając się kiełbaskami z grilla, nad którym czuwali wolontariusze Fundacji „Obudż Nadzieję” oraz mogli skosztować ciasta, które specjalnie na turniej przygotowały dwie wolontariuszki fundacji.

Do pierwszych niespodzianek doszło już w ćwierćfinałach, których rozegraliśmy 3. Zwycięzca grupy B – OHRA z Orunii Dolnej trafiła na wolny los, jako że ich przeciwnik do tej fazu turnieju już nie przystąpił.

Dłuższa przerwa zapewne troszkę pomogła miejscowym w półfinale, gdzie skromne 1:0 zapewniło im miejsce w finale kosztem drużyny The Klaszczers. W drugim półfinale HANZA LIDER 2:0 pokonała RD Ujeścisko, które do tego meczu zanotowało 4 zwycięstwa i remis nie tracąc przy tym żadnej bramki. NIe podłamało to jednak chłopaków, którzy w meczu o 3 miejsce podnieśli się i ograli Klaszczersów 3:2.

W finale po zaciętym meczu OHRA pokonała HANZE 2:1 i z przytupem wygrała turniej notując komplet 6 zwycięstw. Jak widać gospodarze nie okazali tego dnia się zbytnio gościnni dla ekip z innych części Gdańska i pokazali sporo dobrego grania.

Dziękujemy bardzo za udział i wsparcie zbiórki na rzecz małej Tosi. Warto zaznaczyć, że do puszki zrzuciły się także drużyny, które tego dnia zagrać nie mogły, ale mimo to wsparły ten szczytny cel. Ponadto dziękujemy Fundacji Obudź Nadzieję i Lwom Północy za współorganizację turnieju oraz dyrekcji CKZiU Nr 2 za użyczenie boiska.

Wszyscy razem trzymamy kciuki za Tosie.

Grupa A

1. RD UJEŚCISKO                          10 pkt.     6:0

2. THE KLASZCZERS                      9 pkt.     10:1

3. URZĄD MARSZAŁKOWSKI           7 pkt.     7:4

4. GDAŃSKA KATALONIA                3 pkt.     5:11

5. LEGION                                    0 pkt.     0:12

 

Grupa B

1. OHRA                           12 pkt.    13:1

2. HANZA LIDER                7 pkt.    8:7

3. ZJEDNOCZENI.              6 pkt.    6:8

4. OBUDŹ NADZIEJĘ          4 pkt.    10:9

5. FC MISIACZKI.              0 pkt.    4:15

 

1/4

1. RD Ujeścisko – Obudż Nadzieję 3:0

2. The Klaszczers – Zjednoczeni 2:1

3. Urząd Marszałkowski – Hanza Lider 1:2

4. Gdańska Katalonia – OHRA 0:3

 

1/2

1. RD Ujeścisko – Hanza Lider 0:2

2. OHRA – The Klaszczers 1:0

 

Mecz o 3 miejsce

RD Ujeścisko – The Klaszczers 3:2

 

FINAŁ

OHRA – Hanza Lider 2:1

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz